Soud zrušil desetimilionovou pokutu pro Oskara

Mobilní operátor Oskar Vodafone nebude muset platit desetimilionovou pokutu, kterou dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ještě pod názvem Český mobil. Antimonopolní úřad trestal společnost za dohodu o propojení s konkurenty z přelomu let 2000 a 2001. Krajský soud v Brně dnes ale pokutu zrušil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oskar - nápis | Foto: Jan Rosenauer

"Rozhodnutí předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ze dne 15. 9. 2004 je nicotné," uvádí se doslova na úřední desce soudu. ÚOHS zatím neví, zda se bude proti rozsudku bránit, zatím ho totiž nedostal.

Antimonopolní úřad pokutoval všechny operátory celkovou sankcí 44 milionů korun, z toho na Eurotel připadalo 22 milionů a na T-Mobile 12 milionů korun. Tehdejší předseda úřadu Josef Bednář v rozhodnutí uvedl, že smlouvy o propojení sítí pouze navzájem mezi sebou a ne s pomocí třetího operátora jsou nepovolené a narušily soutěž.

Ve věci již v létě uspěl Eurotel, kde soud konstatoval, že v kauze má právo rozhodovat jen Český telekomunikační úřad. Úřad proti zamítavému stanovisku soudu podal kasační stížnost. Žaloba společnosti T-Mobile dosud rozhodnuta nebyla

ÚOHS má poměrně vysokou úspěšnost při soudních přezkumech. Podle jeho aktualizace k 13. říjnu tohoto roku bylo z 31 rozhodnutých žalob celkem 23 zamítnuto a ve dvou případech soud řízení zastavil. Pětkrát uspěla proti úřadu žalující strana, z toho proti čtyřem z těchto případů úřad podal kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.

Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme