Soudní dluhy jdou do stovek milionů korun

Soudy v celé České republice dluží advokátům, soudním znalcům či tlumočníkům stovky milionů korun. Ministerstvo spravedlnosti problém přiznává. Souvisí prý s tím, že resort podcenil výši mandatorních výdajů soudů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Podle ministryně spravedlnosti Daniely Kovářové je současná finanční situace v justici na hranici únosnosti a způsoby, jak dluhy soudů vyřešit, se hledají velmi obtížně. Některým advokátům ale dochází trpělivost a chystají se svých peněz domáhat exekucemi.

Pokud by k tomu došlo, exekutoři by mohli zabavovat na soudech veškeré vybavení - například počítače či nábytek. Richard Klíčník z ministerstva spravedlnosti doufá, že situace až tak daleko nedospěje.

"Prosíme všechny, aby byli trpěliví a ještě posečkali. Je to smutná situace, která vzešla hlavně z podfinancování celého resortu," uvedl Klíčník.

Problémy s hrazením mandatorních výdajů mají české soudy již několik let. Letošní rok je ale kvůli krizi podle advokátů nejhorší.

Martin Drtina, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme