Soudní znalci se shodli na ceně hranického pozemku pro Philips

Soudní znalci se shodli na ceně sporného pozemku v Hranicích na Přerovsku pro továrnu Philips. Zatímco předchozí posudky se v ceně hektarového pozemku Markéty Regecové lišily o 18 milionů korun, nyní jsou rozdíly řádově v korunách, tedy minimální.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle právního zástupce města Hranic Ondřeje Michny znalci vypracovali společné memorandum, ze kterého vyplývá, že cena pozemku obvyklá je 200 korun za metr čtvereční, investorská podle Nageliho metody 310 a podle metody Bradáče 298 korun. Město Hranice je stejně jako loni v prosinci ochotno nabídnout majitelce pozemku 300 korun. Jak zareaguje na tuto nabídku Markéta Regecová, není zatím jasné. Dosud totiž za metr čtvereční požadovala 1508 korun. Podle jejího právního zástupce Petra Kšády budou tento týden vedena jednání s majitelkou a soudním znalcem a nejdřív v pátek bude zveřejněno, zda je cena nabízená městem pro Regecovou akceptovatelná.

Markéta Kaclová, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme