Spalovna v Lysé zastavila provoz

Spalovna nebezpečných odpadů v Lysé nad Labem na Nymbursku musela dnes dočasně zastavit provoz. Stavební úřad totiž přerušil její kolaudaci. Podle inspekce životního prostředí je jedním z důvodů to, že provozovatel spalovny, firma Rean, dosud nedodala požadované výsledky měření emisí jedovatých dioxinů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

průmyslový podnik | Foto: Jan Rosenauer

Vladimír Hořák z představenstva společnosti ale tvrdí, že spalovna všechny normy splňuje. "Naše spalovna byla zastavená k dnešnímu dni jenom proto, že jsme požádali o změnu stavby před dokončením, protože v rámci zkušebního provozu jsme zjistili, že spalovnu je třeba ještě vylepšit, a nikoli proto, že spalovna neodpovídá normám. Naše spalovna odpovídá plně všem právním normám a dokonce i očekávaným zpřísněným normám v rámci přistoupení České republiky k Evropské unii."

Proti spalovně nebezpečných odpadů v Lysé nad Labem protestují ekologické iniciatity. Chtějí, aby úřady zastavily kvůli emisím dioxinů její provoz natrvalo.

Markéta Kaclová, Petr Honzejk, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme