Španělská vláda představila první úsporná opatření

Nová španělská vláda v čele s premiérem Marianem Rajoyem představila první úsporný balíček. Zmrazí se platy státních zaměstnanců, zruší se některé dávky a dočasně se zvýší daně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lídr španělské Lidové strany Mariano Rajoy | Zdroj: Reuters

Jednou z nejdůležitějších úprav je zmrazení platů státních zaměstnanců v prvních měsících roku 2012. Do státních služeb se nebudou přijímat noví zaměstnanci s výjimkou zdravotnictví a bezpečnostních služeb. I v nich však přibude jen minimum nových míst.

Rada ministrů rozhodla i o dalších menších úpravách. Přestane například vyplácet příspěvek na ubytování mladých Španělů, dočasně na dva roky se zvýší i daně z nemovitosti. Důchody se příští rok zvýší o 1 procento.

Tvrdší úsporný balíček a další reformy mají přijít až za tři měsíce, tedy koncem března. Ministerstvo financí jakékoli informace o připravovaném dekretu Rajoye drží v tajnosti. A to nejen před novináři, ale také ministry.

Ľubica Zlochová, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme