Španělsko prý ještě tento měsíc požádá o finanční pomoc

Španělsko prý brzy požádá o mezinárodní finanční pomoc. Podle německého deníku Financial Times Deutschland s takovým vývojem počítá Evropská komise. Španělská agentura EFE tvrdí, že Madrid pošle do Bruselu žádost o pomoc možná ještě tento měsíc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Madridská burza | Foto: Paul White | Zdroj: ČTK

Španělsko by tak mohlo využít nového záchranného programu Evropské centrální banky. Ta minulý týden v rámci boje s dluhovou krizí slíbila neomezené nákupy dluhopisů oslabených zemí eurozóny.

ECB zasáhne v případě, že se úroky z dluhopisů ohrožených zemí opět dostanou na neudržitelnou úroveň. Nákupy chce ale zahájit až poté, co daná země slíbí rozsáhlé reformy a úspory.

Španělská vláda chce podle své mluvčí nejdřív zjistit, jaké konkrétní podmínky by Madrid musel splnit. Ekonomové a někteří diplomaté ale se španělskou žádostí o pomoc skoro najisto počítají. Kvůli problémům španělských bank pochybují o tom, že si Madrid dokáže udržet důvěru trhů.

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme