Spokojenost Američanů s ekonomickou politikou klesá

Američané jsou stále více nespokojení s tím, jak si prezident George Bush vede v ekonomice a dalších oblastech. Naděje jeho neúspěšného protivníka v prezidentských volbách Ala Gora na to, že dostane druhou šanci za více než dva roky se s Bushem utkat rostou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Manhattan | Foto: Milan Kopp

I když současný prezident ještě není ani v polovině svého prvního funkčního období, okolo příznivců obou hlavních politických stran ve Spojených státech to vře. Potvrzuje to spravodaj Českého rozhlasu ve Washingtonu Miroslav Konvalina.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Konvalina: Američané kritičtí ke krokům Bushe v ekonomice

Volby 2004 - Gore prezidentem! - samolepky s takovým textem se už objevují po Washingtonu. Z posledních průzkumů deníku Washington Post vyplývá, že Gore zatím nemá u demokratů na kandidaturu na prezidenta konkurenci.

Bushe sice podporuje stále přes 70 % Američanů, ale klesá jeho obliba počínání v ekonomice, rozpočtu a vzdělávání. Po posledním propadu na burze prezident vyzývá k zákonům k zabránění velkých finančních machinací.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme