Společnost ČD Cargo prohrála arbitráž. Nadále si musí pronajímat sklad, na kterém prodělává miliony

Nákladní dopravce ČD Cargo znovu neuspěl u arbitrážního soudu s žalobou kvůli pronájmu skladu u Lovosic, informoval v pondělí server Lidovky.cz. Dopravce žalobou zpochybňoval kontrakt s developerskou společností Hyparkos, která pro něj logistický areál postavila. Kvůli nevýhodně nastaveným podmínkám tam ČD Cargo tratí desítky milionů korun ročně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lokomotiva ČD Cargo | Foto: Jiří Suchomel

Smlouvu podepsalo tehdejší vedení společnosti v roce 2008 a ČD se z ní dlouhodobě snaží vycouvat. Podle portálu ukázal jeden z interních posudků, že podmínky pronájmu měly být pro dopravce nevýhodné i v porovnání s cenami před ekonomickou krizí v roce 2008 a společnost nedokáže pokrýt náklady. Loni měla ztráta ČD za pronájem dosáhnout 55 milionů korun.

„Arbitrážní soud rozhodl, že smlouva mezi společnostmi ČD Cargo a Hyparkos je platná a nájemní vztah tak nadále pokračuje, a to až do roku 2025. Z této skutečnosti plyne, že s pronajímatelem budeme dále jednat o našich podmínkách,“ sdělil serveru Lidovky.cz šéf ČD Cargo Ivan Bednárik. Podle vyjádření společnosti HB Reavis, pod níž skupina Hyparkos patří, nejsou v tuhle chvíli další jednání o smlouvě v plánu.

MOS , Kateřina Součková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme