Společnost ČD Cargo prohrála arbitráž. Nadále si musí pronajímat sklad, na kterém prodělává miliony

Nákladní dopravce ČD Cargo znovu neuspěl u arbitrážního soudu s žalobou kvůli pronájmu skladu u Lovosic, informoval v pondělí server Lidovky.cz. Dopravce žalobou zpochybňoval kontrakt s developerskou společností Hyparkos, která pro něj logistický areál postavila. Kvůli nevýhodně nastaveným podmínkám tam ČD Cargo tratí desítky milionů korun ročně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lokomotiva ČD Cargo | Foto: Jiří Suchomel

Smlouvu podepsalo tehdejší vedení společnosti v roce 2008 a ČD se z ní dlouhodobě snaží vycouvat. Podle portálu ukázal jeden z interních posudků, že podmínky pronájmu měly být pro dopravce nevýhodné i v porovnání s cenami před ekonomickou krizí v roce 2008 a společnost nedokáže pokrýt náklady. Loni měla ztráta ČD za pronájem dosáhnout 55 milionů korun.

„Arbitrážní soud rozhodl, že smlouva mezi společnostmi ČD Cargo a Hyparkos je platná a nájemní vztah tak nadále pokračuje, a to až do roku 2025. Z této skutečnosti plyne, že s pronajímatelem budeme dále jednat o našich podmínkách,“ sdělil serveru Lidovky.cz šéf ČD Cargo Ivan Bednárik. Podle vyjádření společnosti HB Reavis, pod níž skupina Hyparkos patří, nejsou v tuhle chvíli další jednání o smlouvě v plánu.

MOS , Kateřina Součková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme