Společnost Hyundai po jednání z odboráři zrušila v prosinci přesčasy

Jednání odborářů s vedením automobilky Hyundai v Nošovicích přineslo první ovoce. Společnost se rozhodla zrušit povinné přesčasy v měsíci prosinci, které považovala za nejpalčivější problém vedoucí k nespokojenosti zaměstnanců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na nošovickou automobilku Hyundai | Foto: F. Tichý

Firma ale musí plnit výrobní plán, proto přišla s alternativou:

"Vedení nabídlo zaměstnancům možnost jít na dobrovolný přesčas v sobotu 19. prosince s tím, že ti, kteří na tu mimořádnou směnu v sobotu půjdou, dostanou krom zaplacených přesčasových hodin i oběd zdarma a cestu autobusem tam i zpět. Budou si moci vybrat, zda budou chtít vyplatit přesčasový příplatek nebo čerpat volno v pondělí 28. prosince, a tak si v podstatě o den prodloužit vánoční svátky," vysvětlil mluvčí automobilky Petr Vaněk.

Společnost navíc lidem, kteří si dobrovolný přesčas odpracují, vyplatí jednorázový bonus 400 korun a tyto peníze zpětně dostanou i lidé, kteří si odpracovali sobotní přesčas 28. listopadu. Jednání s odboráři o dalších otázkách budou pokračovat zítra.

Petr Havránek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme