Společnost Sati pod nucenou správou

Komise pro cenné papíry uvalila nucenou správu na obchodníka s cennými papíry - společnost Sati. Firma, která je členem pražské burzy, má v současné době přibližně 200 zákazníků. Podle informací úřadu už pravomoci společnosti převzal správce Zdeněk Švancara.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komise pro cenné papíry | Foto: Komise pro cenné papíry

Mluvčí Komise pro cenné papíry Jana Konopásková vysvětlila, jaké důvody vedly k tomuto prvnímu rozhodnutí v historii našeho kapitálového dozoru.

"Komise chce zavedením nucené správy především přispět k odstranění zjištěných nedostaků a ke stabilizaci činnosti obchodníka. Komise při své pravidelné dozorové činnosti zjistila u společnosti Sati některé závažné nedostatky."

" Jedná se především o neplnění ukazatele kapitálové přiměřenosti, nedostatky vnitřního kontrolního systému a nedostatky v evidenci majetku zákazníků. Obchodník též neplnil předběžná opatření uložená komisí," uvedla Konopásková.

Pravomoci vedení společnosti převzal správce Zdeněk Švancara. Předseda představenstva společnosti Sati Pavel Svoboda chce uklidnit zákazníky a zdůrazňuje, že nucená správa neznamená likvidaci a že jak Komise, tak burza nezakázaly Sati dále s akciemi obchodovat.

Milan Kopp, Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme