Společnost Travel Service nezískala chartery provozované ČSA

České aerolinie neprodají letecké společnosti Travel Service svou charterovou divizi. Obě firmy o tom vyjednávaly několik týdnů. ČSA nyní chartery vyčlení do dceřiné firmy, která bude na trhu letů pro cestovní kanceláře podnikat samostatně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo Travel Service | Foto: VFFL

"Výsledky jednání nenaplnily očekávání ČSA," uvedl k rozhodnutí prezident aerolinii Miroslav Dvořák. Náklady dceřiné firmy budou podle něj velice nízké, což posílí její konkurenceschopnost na trhu.

Největší česká charterová společnost Travel Service se ale v této souvislosti obává, že ČSA půjdou s cenou až pod náklady, což by vedlo k deformaci tržního prostředí.

Podle jednání o prodeji části ČSA ztroskotala kvůli rozdílnému názoru na znění a trvání konkurenční doložky, která měla přímou vazbu na cenu dojednávané transakce.

O převzetí charterové dopravy spolu obě společnosti jednaly několik měsíců. Na únorové valné hromadě k tomu dali souhlas akcionáři ČSA. Dozorčí rada aerolinii pak schválila parametry spolupráce.

Travel Service tak neuspěl už podruhé. Na podzim totiž vláda odmítla jeho nabídku na privatizaci ČSA.

Jaroslav Skalický, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme