Společnosti Telefónica klesl čistý zisk meziročně téměř o 14 procent

Společnosti Telefónica klesl od ledna do září čistý zisk meziročně o 13,7 procenta na pět miliard korun. Největší tuzemská telekomunikační firma to uvedla v tiskové zprávě k výsledkům za třetí kvartál roku 2012. Už v pondělí firma ohlásila další propouštění zaměstnanců, které plánuje na jaro roku 2013. Čistý zisk ve třetím čtvrtletí letošního roku dosáhl úrovně jedné miliardy a sedmi set tisíc. Mírně tak zaostal za očekáváním trhu a také analytiků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Telefónica O2 | Foto: Tomáš Adamec

„Snižování zisku má docela jednoznačné faktory, a to je konkurenční prostředí, které je v České republice sice nízké, ale i tak je tlak na klesající marže, klesající ceny. Je to vidět již několik kvartálů a může se to ještě vyostřit vstupem čtvrtého operátora,“ říká analytik společnosti Cyrrus Tomáš Menčík.

Přehrát

00:00 / 00:00

O hospodaření společnosti Telefónica mluvil na Rádiu Česko analytik společnosti Cyrrus Tomáš Menčík

Podle něj není výše zisku nijak tragická, očekávala se. Ale je klesající, a to dlouhodobě.

„Nemyslím si, že v brzké době můžeme očekávat nějaký zvrat. Zisk je potřeba porovnávat s velikostí firmy. Pět miliard je hodně, ale na druhou stranu je firma velká. Jsou některá očekávání, která zklamala,“ pokračuje Menčík.

Telefónice dělá radost vývoj obchodování na Slovensku. Tržby na Slovensku rostou třicetiprocentním tempem každý kvartál. Už nyní tvoří tržby ze Slovenska deset procent celkových tržeb firmy.

„Podle mého názoru se toto procento může během příštích tří let dostat až ke 20 procentům. Konkurence na Slovensku je konkurence velice nízká, Telefónika je zde jednoznačným lídrem, čemuž odpovídá i růst. Daří se také mobilním datům,“ uvádí analytik Menčík.

Tomáš Pavlíček, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme