Spor o ceny pozemků v Praze pokračuje

Až u soudů může skončit spor o cenu pozemků pod družstevními domy v Praze. Místy až čtyřtisícové částky za metr čtvereční v domech, které stojí na obecní půdě, nikdo platit nechce. Navíc když státní pozemky pod domy byly do majetku družstev převedeny bezplatně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

panelový dům | Foto: Jan Rosenauer

Praha stanovila cenu parcel podle cenové mapy, která určuje průměrně 2000 korun za metr čtvereční, místy ale i dvojnásobek. Stát přitom podle zákona převedl pozemky pod družstevními domy do majetku družstev bezplatně a v dalších menších městech se většinou zastupitelé s družstvy dohodli na přijatelných cenách - to potvrzuje i Miroslava Kopová z brněnského bytového družstva Nový domov. "Tento problém neřešíme, magistrát města Brna rozhodl o jednotné ceně 100 korun za metr čtvereční zastavěné plochy pod bytovými domy ve vlastnictví družstva."

Vedení Svazu bytových družstev věří, že podobný stav se podaří zajistit i v Praze. "Zastupitelé jsou jistě moudří a vědí, že toto je nespravedlivé, že to je tvrdý dopad a budou hledat tu hranici, aby vyhověli našim členům. My bychom přivítali, kdyby ta sleva byla 60 - 70 procent," říká předseda svazu Ivan Přikryl. Věří přitom, že kompromisu se podaří dosáhnout do konce května, aby celá záležitost nemusela končit u soudů. "Pakliže je to 2000 nebo 4000 korun, tak začínáte přemýšlet," dodává Ivan Přikryl.

Marika Táborská, Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme