Spor s Diag Human by mohl stát až 10 miliard korun

Až na deset miliard korun by daňové poplatníky mohl přijít spor státu s firmou Diag Human, a to kvůli zmařeným obchodům s krví. Toto odškodné vyplývá z posudku poradenské firmy Ernst and Young, kterou si obě strany arbitráže vybraly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trombóza | Foto: Visionshop

Znalci vyčíslili samotnou škodu vzniklou firmě bývalého obchodníka s krevní plazmou Josefa Šťávy na 4,6 miliardy korun. S úroky z prodlení pak částka dosahuje zmíněných 10 miliard korun.

Jako první o tom dnes informoval deník Právo. Verdiktu arbitrů teď už nic nebrání v cestě. Rozhodnout by měli nejpozději do konce roku.

Předsedkyni zvláštní parlamentní vyšetřovací komise Hanu Šedivou z ČSSD celková výše odškodnění zaskočila. Šedivá si přitom nemyslí, že by případnou mnoha miliardovou pokutu bylo možné po někom z úředníků či dokonce ministrů vymáhat.

Věří jen, že šance na zvrácení situace pro stát krajně nepříznivé, ještě stále existuje: "Podívejte se, šance je vždycky. A jaká šance je, to vám nemůžu říci, protože to nevím. Doufám, že ti, kteří dnes stát zastupují, využijí všechny možnosti a prostředky, které mají k tomu, aby stát úspěšně hájili," doufá Šedivá.

Milan Kopp, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme