Spor s Diag Human by mohl stát až 10 miliard korun

Až na deset miliard korun by daňové poplatníky mohl přijít spor státu s firmou Diag Human, a to kvůli zmařeným obchodům s krví. Toto odškodné vyplývá z posudku poradenské firmy Ernst and Young, kterou si obě strany arbitráže vybraly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trombóza | Foto: Visionshop

Znalci vyčíslili samotnou škodu vzniklou firmě bývalého obchodníka s krevní plazmou Josefa Šťávy na 4,6 miliardy korun. S úroky z prodlení pak částka dosahuje zmíněných 10 miliard korun.

Jako první o tom dnes informoval deník Právo. Verdiktu arbitrů teď už nic nebrání v cestě. Rozhodnout by měli nejpozději do konce roku.

Předsedkyni zvláštní parlamentní vyšetřovací komise Hanu Šedivou z ČSSD celková výše odškodnění zaskočila. Šedivá si přitom nemyslí, že by případnou mnoha miliardovou pokutu bylo možné po někom z úředníků či dokonce ministrů vymáhat.

Věří jen, že šance na zvrácení situace pro stát krajně nepříznivé, ještě stále existuje: "Podívejte se, šance je vždycky. A jaká šance je, to vám nemůžu říci, protože to nevím. Doufám, že ti, kteří dnes stát zastupují, využijí všechny možnosti a prostředky, které mají k tomu, aby stát úspěšně hájili," doufá Šedivá.

Milan Kopp, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme