Šporkovský palác České dráhy v dražbě opět neprodaly

Šporkovský palác v Hybernské ulici v Praze zatím bude dál patřit Českým drahám. Ani na několikátý pokus se objekt nepodařilo v dražbě prodat. Jeho cena byla tři sta milionů korun. Nikdo ze zájemců ale nesložil jistinu tak, aby se dražby vůbec mohl aktivně účastnit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální ředitelství Českých drah

Generální ředitelství Českých drah | Foto: Tomáš Adamec

„Přestože této dražbě předcházel velký marketing, troufám si říct největší marketing dražby tohoto roku, a bylo dost zájemců na prohlídkách objektu, tak dražba byla zakončena neúspěšně. Rozhodnutí, jak dále se Šporkovským palácem, je na navrhovateli dražby, tedy na Českých drahách,“ vysvětlil prodejce objektu, ředitel společnosti Mexx Claroy, Josef Šinágl.

S dnešní dražbou hledat Šporkovský palác svého kupce už čtyřikrát. České dráhy se ho poprvé snažily prodat před dvěma lety. Do dražby šel tehdy s vyvolávací cenou půl miliardy korun. Při druhém pokusu dráhy slevily na 350 milionů. Ani tehdy se ale nenašel žádný zájemce.

Chátrající palác v Hybernské ulici, který byl postaven v letech 1725 až 1789, nakonec letos v červnu koupil italský podnikatel za 310 milionů korun. Za nemovitost ale Českým drahám nezaplatil. Proto šel do dražby počtvrté.

Václava Marešová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme