Spotřební ceny v USA klesají rekordním tempem

Spotřební ceny klesly ve Spojených státech v říjnu o 1 procento. To je rekordní snížení za jeden měsíc od roku 1947, kdy vládní úřady začaly informace o cenách systematicky zaznamenávat. Podle odborníků to prokazuje závažnost ekonomických problémů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Times Square v New Yorku

Times Square v New Yorku | Foto: Milan Kopp

Wall Street reagovala na zprávu o prudkém poklesu indexu spotřebitelských cen dalším snížením cen akcií o necelá 2 procenta. Nejvýrazněji klesají v Americe ceny energie a pohonných hmot, které se za jediný měsíc snížily o víc než 14 procent.

Zároveň se staví výrazně méně, než kdykoli předtím. To vede velkou část ekonomů k závěru, že se americká ekonomika ocitla oficiálně v recesi.

Současně ale podle expertů uvolňuje pokles cen ruce centrální bance, která podle očekávání v prosinci sníží klíčové úrokové sazby na 0,5 procenta.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme