Srbsko zřejmě získá od MMF úvěr 3 miliardy eur na dva roky

Srbsko se dohodlo s Mezinárodním měnovým fondem na úvěru ve výši tří miliard eur na příští dva roky. Prohlásil to srbský ministr hospodářství Mladžan Dinkič ve vystoupení pro srbská média. Mezinárodní měnový fond ale agentuře Reuters půjčku nepotvrdil.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo Mezinárodního měnového fondu ve Washingtonu

Sídlo Mezinárodního měnového fondu ve Washingtonu | Foto: Mezinárodní měnový fond

K dohodě podle informací dostupných v Srbsku skutečně došlo. Zdroje z Mezinárodního měnového fondu ale nemohou úvěr potvrdit, dokud jej představitelé Fondu oficiálně neoznámí. K tomu by mělo dojít ještě dnes.

Dvě miliardy a dvě stě milionů eur jsou určené už pro tento rok. Mezinárodní měnový fond s nimi dovolil Srbsku refinancovat soukromý sektor. Podle ministra Mladžana Dinkiče to bude znamenat větší jistotu mezi obyvateli této balkánské země.

Přečtěte si také:
Srbsko si chce od MMF půjčit tři miliardy dolarů
Srbsko zůstává bez platné asociační dohody s Evropskou unií
Srbsko má i přes české uznání samostatnosti Kosova zájem o hospodářskou spolupráci

Jaromír Janev, Katarína Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme