Stále více německých domácností se potýká s přílišným zadlužením

Tři až čtyři milióny německých domácností trápí příliš vysoké dluhy. Upozorňuje na to nejnovější studie, ze které s předstihem cituje server Spiegel.ONLINE. Stále více Němců si pořizuje bydlení nebo auto na úvěr, a kvůli zhoršující se ekonomické situaci se dostává do pasti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obchodní třída | Foto: Jan Rosenauer

K nadměrnému zadlužení vedla v 29 procentech případů ztráta zaměstnání. Druhým nejčastějším důvodem je rozvod, rozchod nebo úmrtí partnera. 56 procent lidí, kterým dluhy přerostly přes hlavu, má měsíční čistý příjem nižší než 900 eur.

Experty zaskočila průměrná výše dluhů ve výši 36.000 eur, tedy bezmála milión korun. Kromě nezodpovědného chování lidí studie upozorňuje na nedostatek poradenských firem pro dlužníky, u kterých se na volný termín čeká i několik měsíců.

Stále více Němců se v bezvýchodné situaci uchyluje k vyhlášení soukromého bankrotu. Této možnosti využilo za deset let půl miliónu lidí.

Přečtěte si také:
Německo trápí obrovský pokles daňových příjmů způsobený dopady krize
Jarní oživení na německém pracovním trhu se kvůli dopadům krize nedostavilo
Podnikatelské klima se v Německu v dubnu výrazně zlepšilo
Německo čeká podle expertů šestiprocentní propad HDP
Německá sociální demokracie chce vyšší daně pro bohaté
Experti vidí vývoj německé ekonomiky černěji

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme