Stále více Řeků a Španělů se kvůli krizi stěhuje za prací do Německa

Stále víc Jihoevropanů se kvůli ekonomické krizi stěhuje do Německa. Štěstí v největší evropské ekonomice hledají především Řekové a Španělé. Vyplývá to z údajů německého statistického úřadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Práce (ilustr. obr.) | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Na Řecko a Španělsko dopadla ekonomická krize nejtvrději a především mladí lidé si jen těžko hledají práci. Takzvaná ztracená generace se proto v hojné míře rozhodla vydat za štěstím do Německa.

Podle německého statistického úřadu jen v první polovině letošního roku stoupl počet řeckých přistěhovalců o 84 procent. Počet přistěhovalců ze Španělska se zvýšil o 49 procent.

S výjimkou jižních zemí se vydalo do Německa za prací i větší množství lidí z východní Evropy, a to hlavně poté, kdy padly poslední bariéry ohledne ochrany německého pracovního trhu.

Navzdory větší přistěhovalecké vlně si Německo stěžuje na nedostatek pracovních sil, zejména v některých technických oborech a zdravotnické péči.

Klára Stejskalová, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme