Starostům pomůže s prodejem obecního majetku nový web

Informace o prodeji, dražbě nebo aukci státního majetku budou nově dostupné na samostatném webu. Službu představí ministerstvo pro místní rozvoj spolu s asociací realitních kanceláří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Majetek určený k prodeji formou dražby | Foto: Michal Trnka

Systém Prodej.vasmajetek.cz umožní ministerstvům, krajům, městům a obcím zveřejnit nabídku prodávaného majetku na jednom místě.

„Pokud má například starosta obce zájem využít náš systém, stačí navštívit naše webové stránky, kde najde podrobný návod k tomu, jak jej využívat,“ uvedl ředitel projektu David Hlinka a dodal:

„Na webu si může vybrat, zda chce poradit, jak prodat majetek, přímo od ministerstva, nebo si vyžádá dražební servis, kdy kompletně všechno uděláme za něj.“

Organizátoři projektu si slibují, že prodeje budou i transparentnější a nepovedou k obohacování překupníků, že se tedy majetek dostane rovnou do rukou těch, kdo ho budou užívat. Zatím totiž na něm vydělávají překupníci, kteří jako jediní kvůli roztříštěnosti nabídek měli čas a možnosti celé dění sledovat, protože se na tenhle způsob v uvozovkách podnikání specializovali.

Jaroslav Skalický, Jan Herget, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme