Stát by neměl garantovat výkupní ceny elektřiny z dostavěného Temelína, míní bývalý šéf ČEZ

Český stát by neměl společnosti ČEZ garantovat výkupní ceny elektřiny z rozšířené Jaderné elektrárny Temelín. Jak ve Dvaceti minutách Radiožurnálu řekl bývalý ředitel ČEZ Jaroslav Míl, v tomto bodě je nesprávná i současná státní energetická koncepce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Míl | Foto: Anna Duchková

"Podle mne nemá podnikat stát, nemá investovat, nemá garantovat, už z toho důvodu, že tohle je prostě podnikatelské rozhodnutí a já jako daňový poplatník nevidím důvod k tomu, aby v případě, že bude docházet k exportu elektřiny, tak levná anebo dotovaná elektřina byla exportovaná a já si tady platil drahou elektřinu. To mi přijde mimo realitu," uvedl Míl.

Rozhovor s aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku po zprávách v 17.00 a v repríze po půlnoci. Veronika Sedláčková a Martin Veselovský si zvou osobnosti z politiky, vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz. Záznam pořadu najdete v Rádiu na přání.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme