Stát doplatí podporu stavebního spoření v červnu

Lidé, kteří mají stavební spoření, dostanou doplacenou státní podporu v červnu. Stát jim doplatí polovinu částky, kterou jim v rámci škrtů odebral. Ministerstvo financí tak reaguje na rozhodnutí Ústavního soudu, který zrušil padesátiprocentní daň na státní příspěvek i ostatní úsporné změny ve stavebním spoření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr financí Miroslav Kalousek na briefingu v Poslanecké sněmovně | Zdroj: ČTK

Resort pošle zhruba 5,3 miliardy korun na účty stavebních spořitelen ihned poté, co nález soudu vyjde ve sbírce zákonů. Lidem přijdou na jejich účty peníze automaticky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministr financí Miroslav Kalousek

Ministr financí Miroslav Kalousek tvrdí, že nechce lidi ani úřady zatěžovat zbytečnou administrativou. Lidé podle něj nemusejí podávat žádné žádosti, na jejichž základě by své právo vymáhali.

„Je naprosto zbytečné, aby podávali jakékoli žádosti, ať už na ministerstvo financí či na spořitelny a už vůbec je naprosto zbytečné, aby se obraceli na soudy nižšího stupně,“ řekl Kalousek.

Ústavní soud tvrdí, že samotné snížení státního příspěvku protiústavní není, musí ale být přijato správnou procedurou v parlamentu. Ministr Kalousek už uvedl, že novelu předloží v nejbližších dnech do sněmovny v původním znění.

Zároveň ale upozornil, že připravuje zákon, kterým bude celé spoření účelově vázat pouze na bydlení.

Igor Maňour, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme