Stát hospodařil v září s rekordním přebytkem 25,8 miliardy

Zářijového hospodaření státu skončilo s přebytkem 25,8 miliardy korun, což je nejlepší výsledek od vzniku Česka. Dnes to oznámilo ministerstvo financí. Ekonomové čekali výrazně horší čísla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny a eura | Foto: Jan Rosenauer

Příjmy státu ke konci září dosáhly 634,1 miliardy a výdaje 608,3 miliardy korun. Ke konci srpna rozpočet vykázal přebytek deset miliard korun.

"Na příznivém plnění se podílejí především daňové příjmy. Zaznamenáváme lepší inkaso spotřebních daní a daně z příjmu právnických osob," řekl mluvčí ministerstva financí Marek Zeman.

Údaje ministerstva jsou o 4,2 miliardy nižší proti číslu, které na sněmu Svazu průmyslu a dopravy v Brně zmínil premiér Jiří Paroubek. Ministerský předseda řekl, že hospodaření státu v září skončilo s přebytkem 30 miliard korun.

Státu se už čtvrtý měsíc v řadě daří hospodařit s přebytkem. Na dnešní výsledky ihned zareagovala česká měna posílením z ranních 29,60 až na 29,53 koruny za euro.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme