Stát zahájil se Sazkou správní řízení o zastavení činnosti

Ministerstvo financí zahájilo správní řízení se společností Sazka o dočasném zastavení provozování číselných loterií. Důvodem je fakt, že Sazka v zákonné lhůtě nevyplácí výhry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo společnosti Sazka (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Ministr financí Miroslav Kalousek zdůraznil, že samotný začátek řízení ještě neznamená, že Sazka o licenci přijde. „Když vezmete všechny lhůty správního řízení, tak to řízení samotné trvá 150 dní a existují proti němu opravné prostředky u správního soudu,“ upozornil Kalousek.

Ministerstvo už před časem do Sazky poslalo kontrolu. Sdružení trafikantů a prodejců tisku zase doporučilo provozovatelům terminálů, aby dočasně pozastavili výplaty výher a pozdrželi odvody až do té doby, než se situace kolem Sazky vyřeší. Obávají se, že přijdou o složené kauce u Sazky.

Generální ředitel Sazky Aleš Hušák včera uvedl, že loterie dál funguje a jedná i s mobilními operátory o obnovení činnosti. Sazka je od ledna v insolvenčním řízení.

Igor Maňour, Martin Drtina, Tereza Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme