Státní nemocnice zvyšují platy

Téměř 100 tisícům zdravotníků ve státních nemocnicích se ode dneška zvyšuje o 8 procent tarifní plat. Rozhodla tak vláda a nemocnice se s jejím nařízením vyrovnávají různě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operační sál

operační sál | Foto: Věra Luptáková | Zdroj: Český rozhlas

Například Fakultní nemocnici v Plzni tím nevznikají žádné problémy, i když s paušálním zvýšením platů její ředitelka Jaroslava Kunová nesouhlasí. Stěžuje si také na prodlužující se splatnost faktur od VZP.

Fakultní nemocnice na Královských Vinohradech v Praze ale dosud nemá vyřešeny zdroje pro zvýšení platů, a bude proto šetřit na údržbě a odloží nákup zdravotnické techniky.

Podle ředitelky Marie Alušíkové nemocnici dluží cizinci - a další důvod:. "Na území Prahy nedošlo k tomu, že by byla uzavřena, nebo zmenšena některá zdravotnická zařízení, jako se to stalo našim kolegům na Plzeňsku. Zatímco jim trošku pacientů přibylo, tak v Praze je na pacienty stále stejný počet zdravotníků."

Ředitelka plzeňské Fakultní nemocnice Jaroslava Kunová k tomu dodává: " Je pravda, že v té době, kdy bylo financování nikoli paušální, jako v tomto roce, ale v těch letech, kdy jsme měli možnost za více pacientů dostat více zaplaceno, tak jsme si vytvořily podmínky pro dobré hospodaření."

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme