Státní podíl v Paramu získá Unipetrol

Vláda dnes s konečnou platností schválila, že 70,87 procenta státního podílu pardubické rafinérie Paramo získá státní petrochemický holding Unipetrol za 150 korun za akcii, tedy téměř 141,4 miliónu korun. Po jednání vlády to uvedl její mluvčí Libor Rouček. Návrh předkládalo ministerstvo průmyslu a obchodu spolu s ministerstvem financí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dnešní souhlas navazuje na zářijové rozhodnutí vlády o prvenství akciové společnosti Unipetrol ve veřejném výběrovém řízení. Znění kupní smlouvy schválilo představenstvo Unipetrolu i výkonný výbor Fondu národního majetku. Oba smluvní partneři je parafovali 23. října. FNM očekává podepsání smlouvy nejpozději do konce letošního roku. Podle informací z Parama by se lidé z Unipetrolu měli výkonu svých akcionářských práv ujmout již 29. listopadu na mimořádné valné hromadě, která má mimo jiné na programu právě změny v představenstvu a dozorčí radě.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme