Státní podíl v Telecomu na prodej

Poradce pro privatizaci Telecomu už kontaktoval první možné zájemce o koupi státního podílu v něm. Ti se ale podle mluvčího ministerstva financí Libora Vacka zatím nevyjádřili, zda o český Telecom mají zájem či ne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo proto navrhuje vládě odložit do 30. listopadu rozhodnutí o způsobu privatizace Telecomu. Jeho prodej navíc komplikuje společnost KPN, která v něm prostřednictvím konsorcia Telsource ovládá 27 procent akcií a dalších 6 a půl procenta vlastní přímo. Koncem srpna však ohlásila, že nemá zájem o zvýšení svého podílu ve firmě. KPN má navíc v Telecomu blokační minoritu, takže stát nemůže disponovat celým balíkem akcií. Podle Vacka by se tedy mohl prodej Telecomu uskutečnil na dvě etapy, kdy by nabyvatel nejprve získal část a měl opci na koupi zbytku v budoucnu. Prozatím byly kontaktovány společnosti Tele Danmark, Telekom Austria, Telekom Italia a Deutsche Telekom.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme