Státní podíl v Telecomu na prodej

Poradce pro privatizaci Telecomu už kontaktoval první možné zájemce o koupi státního podílu v něm. Ti se ale podle mluvčího ministerstva financí Libora Vacka zatím nevyjádřili, zda o český Telecom mají zájem či ne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo proto navrhuje vládě odložit do 30. listopadu rozhodnutí o způsobu privatizace Telecomu. Jeho prodej navíc komplikuje společnost KPN, která v něm prostřednictvím konsorcia Telsource ovládá 27 procent akcií a dalších 6 a půl procenta vlastní přímo. Koncem srpna však ohlásila, že nemá zájem o zvýšení svého podílu ve firmě. KPN má navíc v Telecomu blokační minoritu, takže stát nemůže disponovat celým balíkem akcií. Podle Vacka by se tedy mohl prodej Telecomu uskutečnil na dvě etapy, kdy by nabyvatel nejprve získal část a měl opci na koupi zbytku v budoucnu. Prozatím byly kontaktovány společnosti Tele Danmark, Telekom Austria, Telekom Italia a Deutsche Telekom.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme