Státy EU už bankám v současné krizi slíbily skoro 80 biliónů korun

Tři bilióny eur, tedy skoro 80 biliónů korun. To je částka, kterou země Evropské unie v různé formě poskytly bankám a dalším finančním institucím. Oznámila to Evropská komise.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

euromince

euromince | Foto: Evropská komise

Částka zahrnuje poskytnutí kapitálu bankám nebo jednotlivé záchranné programy pro bankovní domy. Česko je jednou z mála zemí, ve které banky státní pomoc nepotřebovaly.

Podle Komise se v rámci Unie zatím daří zachovat jednotný trh: pomoc jedněm nejde na úkor druhých. Zatím nehrozí, že by daňový poplatník musel zmiňovaných 80 biliónů skutečně zaplatit. Řada opatření má totiž spíše preventivní charakter.

Na stole ale zůstává otázka jak naložit se špatnými úvěry, které banky v minulých letech nahromadily. Jejich odstranění může v některých zemích stát až stovky miliard eur.

Marika Táborská, Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme