Stavebnictví stále roste

Meziroční růst stavební výroby loni zrychlil na 9,7 procenta z předloňských 8,9 procenta. Je to podle českého statistického úřadu nejlepší výsledek od roku 1993. Stavebnictví posiluje nepřetržitě už pět let. Zajímavé jsou i jiné ukazatele. Zvýšil se počet zaměstnanců ve stavebních firmách, průměrná měsíční mzda vzrostla meziročně o jedno a půl procenta, takže je nyní 20 tisíc 200 korun. Klesla ale produktivita práce na jednoho zaměstnance, a to o téměř 3 procenta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavební práce | Foto: Jan Rosenauer

Důvody příznivého trendu shrnul pro Radiožurnál analytik Raiffeisenbank Mirek Brabec."Hlavními důvody pokračujícího růstu ve stavebnictví byly dodatečné infrastrukturní projekty, které byly realizovány z vládních peněz, dále pokračující investice podnikové sféry a konečně stále robustnější výstavba bytů."

Produktivita práce ve stavebnictví vzrostla o 5,3 procenta a průměrná mzda ve stavebních podnicích se zvýšila na 18 125 Kč.

Markéta Kaclová, Ondřej Kubala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme