Rozešli jsme se ve velmi chladné atmosféře, komentoval Zeman schůzku s Bannonem

Bývalý hlavní poradce prezidenta Donalda Trumpa obhajoval na Pražském hradě celní politiku USA proti Číně. Obsah nedělní schůzky v pondělí přiblížil prezident Miloš Zeman. Podle něj ale schůzka nebyla pro Bannona úspěšná.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český prezident Miloš Zeman v Lánech přivítal Steva Bannona | Foto: Twitter Jiřího Ovčáčka

„Obhajoval americkou celní politiku, chcete-li celní válku proti Číně. S tímto názorem jsem vyjádřil zásadní nesouhlas. Tedy jsme se rozešli ve velmi chladné atmosféře,“ vyjádřil se o schůzce s bývalým poradcem amerického prezidenta Miloš Zeman.

Steve Bannon na návštěvě u Zemana. Prezident přijal v Lánech bývalého hlavního Trumpova poradce

Číst článek

Washington právě v pondělí zavedl na čínské zboží nová cla. Kromě Bannona se nedělní schůzky zúčastnil i německý poslanec českého původu Petr Bystroň z krajně pravicové AfD.

Bývalý hlavní poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pořádá v současnosti evropské turné. Minulý týden byl v Itálii u Mattea Salviniho, poté se setkal v Německu se zástupci AfD a po schůzce s prezidentem Zemanem Bannon podle Bystroně odletěl do Budapešti, kde se setká s Viktorem Orbánem.

Bannon přijel do České republiky již letos v květnu, kdy byl při příležitosti své návštěvy Česka pozván na debatu o volebním souboji Donalda Trumpa s Hillary Clintonovou, kterou na Žofíně pořádal Cevro Institut.

Václav Vohlídal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme