Rozešli jsme se ve velmi chladné atmosféře, komentoval Zeman schůzku s Bannonem

Bývalý hlavní poradce prezidenta Donalda Trumpa obhajoval na Pražském hradě celní politiku USA proti Číně. Obsah nedělní schůzky v pondělí přiblížil prezident Miloš Zeman. Podle něj ale schůzka nebyla pro Bannona úspěšná.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český prezident Miloš Zeman v Lánech přivítal Steva Bannona | Foto: Twitter Jiřího Ovčáčka

„Obhajoval americkou celní politiku, chcete-li celní válku proti Číně. S tímto názorem jsem vyjádřil zásadní nesouhlas. Tedy jsme se rozešli ve velmi chladné atmosféře,“ vyjádřil se o schůzce s bývalým poradcem amerického prezidenta Miloš Zeman.

Steve Bannon na návštěvě u Zemana. Prezident přijal v Lánech bývalého hlavního Trumpova poradce

Číst článek

Washington právě v pondělí zavedl na čínské zboží nová cla. Kromě Bannona se nedělní schůzky zúčastnil i německý poslanec českého původu Petr Bystroň z krajně pravicové AfD.

Bývalý hlavní poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pořádá v současnosti evropské turné. Minulý týden byl v Itálii u Mattea Salviniho, poté se setkal v Německu se zástupci AfD a po schůzce s prezidentem Zemanem Bannon podle Bystroně odletěl do Budapešti, kde se setká s Viktorem Orbánem.

Bannon přijel do České republiky již letos v květnu, kdy byl při příležitosti své návštěvy Česka pozván na debatu o volebním souboji Donalda Trumpa s Hillary Clintonovou, kterou na Žofíně pořádal Cevro Institut.

Václav Vohlídal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme