Strojvůdci nadále odmítají podepsat kolektivní smlouvu

Do dnešního dne měli strojvůdci podepsat kolektivní smlouvu - termín jim dalo vedení Českých drah. Současný návrh smlouvy ale strojvůdci nepodepíší. Radiožurnálu to řekl mluvčí Federace strojvůdců. Po několika měsících se tak kolektivní vyjednávání na dráze zřejmě vrátí na začátek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

železniční doprava | Foto: Jan Rosenauer

Při posledním jednání 10. února smlouvu podepsalo pět odborových centrál kromě strojvůdců. Ti chtějí za svojí práci profesní příplatek. Kvůli jejich požadavkům ale zatím zaměstnanci drah přicházejí o řadu výhod, které jim kolektivní smlouva umožňovala.

Podle mluvčího drah Petra Šťáhlavského to může být velmi nepříjemná zpráva pro lidí, kteří budou od března z drah odcházet. "Odstupné bude podle Zákoníku práce, což může znamenat ztrátu až dvou platů, které by jinak měli, pokud bychom měli podmínky kolektivní smlouvy, která ovšem v tuto chvíli není a zřejmě tedy nebude ani v březnu."

Marika Táborská, Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme