Dvě třetiny Čechů zaplatí za svatbu nanejvýš 50 tisíc korun. Nejvíce utrácejí mladší ročníky

Čechům se za svatby příliš utrácet nechce. Dvě třetiny párů zaplatily za veselku nanejvýš 50 tisíc korun, přičemž nejčastěji se útraty pohybují mezi 20 a 50 tisíci korunami. O tom, jak drahá bude svatba, rozhoduje i věk snoubenců, vyplývá z nejnovějšího průzkumu společnosti Broker Consulting.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedno procento Čechů za veselku utratí více než 250 tisíc korun. Ilustrační foto | Foto: debowscyfoto | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Průzkum ukázal i to, že čeští snoubenci se kvůli svatbě příliš zadlužovat nechtějí – na vlastní veselku si u bankovních nebo nebankovních společností půjčuje jen zhruba každý šedesátý pár.

A nejčastěji jde podle oslovených bank o desítky tisíc korun.

Počet svateb roste. Nevěsty si čím dál častěji šaty kupují, v módě je smetanová nebo lomená bílá

Číst článek

Každý čtvrtý pár přitom za svatbu zaplatí mezi 20 až 50 tisíci korun. Nejčastěji snoubenci financují veselku ze společně naspořených peněz. Třetině pak dají peníze na svatbu rodiče nevěsty nebo ženicha.

Více než 2,5 procenta Čechů už dopředu počítají s tím, že účty za svatbu zaplatí z peněz, které dostanou od svatebčanů darem. Více než polovině novomanželů se podařilo naplánovaný rozpočet dodržet.

„Nejvíce za svatbu utrácí mladší ročníky. V tom našem výzkumu vyšli lidé mezi 27. a 35. rokem, kteří jsou schopní za svatbu utratit částku 100–150 tisíc korun,“ řekl Radiožurnálu metodik finančního plánování Michal Cibulka.

„Lidé si chtějí tu svatbu opravdu užít, to znamená, že jsou schopní pozvat celou rodinu, všechny přátele, kamarády a tím pádem se ta svatba může prodražit.“

Jedno procento Čechů pak za veselku utratí více než 250 tisíc korun.

Barbora Kladivová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme