Svaz průmyslu a dopravy chce konkurenceschopnější stát

Svaz průmyslu a dopravy chce dát určitý návod pro budoucí rozvoj České republiky. Vypracoval proto dokument s deseti prioritami, do kterých mimo jiné patří zásadní změna vzdělání, výzkumu a vývoje nebo vyrovnané veřejné finance. Dotýká se i změny občanského zákoníku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před deseti lety vstoupila Česká republika do Severoatlantické aliance. | Foto: NATO

Dokument svaz pošle vznikající vládě, ale i poslancům a senátorům. „Tohle je skutečně oblast, která pomáhá v podstatě všem, protože zvýší zaměstnanost, zvýší kvalitu života v České republice. Občanský zákoník v podstatě o ničem jiném není a bohužel posledních dvacet let moderní občanský zákoník v naší zemi chybí,“ řekl předseda svazu Jaroslav Míl.

Návod se podle něj týká vyrovnaných veřejných financích, efektivní veřejné správy, motivačních a jednoduchých daních. „Ale i oblasti energetiky a podpory ekonomických zájmů zahraničí a pochopitelně i oblasti péče o životní prostředí,“ pokračoval Míl a dodal:

„Chceme-li skutečně být tam, kde máme být, tedy na špičce světového hospodářství, tak je potřeba realizovat deset priorit, o kterých mluvíme v našem dokumentu a přistoupit skutečně k zásadním změnám, které nám pomohou.“

Klára Bílá, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme