Svaz průmyslu odhaduje nezaměstnanost na 10 procent

Míra nezaměstnanosti v roce 2010 podle Svazu průmyslu a dopravy pravděpodobně neklesne pod deset procent.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nezaměstnanost

V České televizi to řekl viceprezident svazu Jaroslav Hanák.

Ministerstvo financí počítá pro příští rok při tvorbě státního rozpočtu s nezaměstnaností kolem 8 a půl procenta.

"Já jsem přesvědčený na základě průzkumů, které jsme udělali, že nezaměstnanost 8,5 procenta je velký optimismus, protože ona bude hodně k deseti," uvedl Hanák a dodal:

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Hanák ze Svazu průmyslu a dopravy o odhadech nezaměstnansoti

"Jestli nebude dobře fungovat jedna z mála opatření, která pomohla podnikatelům - program Vzdělávejme se - nebo jestli tam nepřidáme na konec roku a pro příští rok nějakou miliardu, která se asi nejlíp zhodnotí v cashi firem a v potřebách pro firmy, tak bude zle."

Podle posledních údajů ministerstva práce a sociálních věcí byla srpnová míra nezaměstnanosti nejvyšší za téměř tři a půl roku - 8 a půl procenta.

Očekávanou míru nezaměstnanosti zpochybnil i bývalý člen ODS a exministr financí Vlastimil Tlustý. Také podle něj může být příští rok bez práce víc než 12 lidí ze 100.

Bývalý šéf ČSSD Miloš Zeman považuje za vhodný nástroj pro boj s nezaměstnaností například větší podporu zaměstnávání na zkrácené úvazky nebo veřejným pracím, do kterých zařadil i jednodušší stavební práce.

Kateřina Křenová, Tomáš Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme