Svaz včelařů a soukromá firma se přou o název Český med

Český svaz včelařů a soukromá firma se soudí o označení Český med. Pro včelaře je to chráněné označení původu a ochranná známka. Jedna soukromá firma se ale pojmenovala naprosto stejně.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

plástev medu se včelami

plástev medu se včelami | Foto: Ladislav Kylar | Zdroj: AFP

Jak Radiožurnálu vysvětlil místopředsedy Českého svazu včelařů Roberta Šmieda, označení původu a chráněné známky Český med mohou být použity pouze u medu, který splňuje normu svazu. Společnost s ručením omezeným s názvem Český med vznikla roce 2004.

Domluvou zástupci firmy a svazu včelařů nic nevyřešili. "Nezbylo nic jiného než se obrátit na soud, aby rozhodl o tom, zda zapsáním firemního označení Český med s. r. o. do obchodního rejstříku nedošlo k nekalosoutěžnímu jednání," uvedl Šmieda.

Jednatel společnosti Český med Milan Špaček se hájí tím, že firmu pojmenovali tímto názvem proto, že vykupují med především od českých včelařů. Krajský soud v Hradci Králové ale rozhodl, že firma musí svůj název změnit. Nesmí obsahovat slova český med.

Společnost Český med se proti rozhodnutí soudu odvolala. Špaček dodal, že pokud by spor prohráli, firmu přejmenují.

Blanka Černá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme