Výrobce světlometů Hella Autotechnik propustí 500 lidí. Zdůvodňuje to nepovedenými akvizicemi

Až pět stovek lidí propustí příští rok společnost Hella Autotechnik Nova, která patří k předním tuzemským výrobcům světlometů pro automobily a v Mohelnici, Lošticích a Ostravě zaměstnává zhruba 3600 lidí. Snížení počtu zaměstnanců vedení továrny zdůvodňuje nepovedenými akvizicemi. V sobotu to napsala Mf Dnes.

Mohelnice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světlomet (ilustrační foto) | Foto: Škoda Auto

Ředitel mohelnické Helly Autotechnik Petr Novotný Mf Dnes řekl, že v závěru letošního roku firma propustí desítky agenturních zaměstnanců. „V příštím roce se ale budeme bavit o 400 až 500 zaměstnancích, které propustíme ve třech vlnách v průběhu prvního, druhého a třetího kvartálu 2019,“ uvedl Novotný.

Výrobce Barbie propustí více než 2200 zaměstnanců. Poškodil ho bankrot amerického hračkářství

Číst článek

Chystané propuštění několika stovek zaměstnanců Novotný zdůvodnil zpožděním náběhu nových typů reflektorů pro nové typy vozů. „To zpoždění je zhruba rok. Některé akvizice se bohužel úplně nepovedly,“ sdělil.

Společnosti Hella Autotechnik v účetním roce 2016/2017 do konce loňského května vzrostly tržby meziročně o 427 milionů korun na rekordních 16,892 miliardy korun. Firmě ale klesl čistý zisk na 679 milionů korun z 814 milionů v roce předchozím.

Společnost Hella Autotechnik dodává světlomety zejména automobilkám Audi, BMW, Volkswagen a Škoda. Většinu tržeb v účetním roce 2016/2017 získala v zahraničí. Do zemí Evropské unie exportovala světlomety za 14,279 miliardy korun. Na tuzemský trh připadly tržby za 2,1 miliardy korun.

Automobilka PSA se rozejde s Toyotou. Ta převezme výrobu v závodě v Kolíně

Číst článek

Firma vykázala růst tržeb i v předchozích letech. Vedení společnosti to přičetlo vyššímu prodeji i výrobě dražších typů světlometů. Firma zahájila výrobu nových světlometů pro automobily Volkswagen Touareg, Škoda Fabia, Audi 6, BMW řady 1, Škoda Superb, Volkswagen Caddy i zadní svítilny pro Jaguar X-type a Volkswagen Transporter.

Německý koncern Hella je jedním z největších světových výrobců autoreflektorů. Závod v Mohelnici byl otevřen v roce 1999 a měl původně vyrábět jen reflektory pro automobilku Škoda Auto. Postupně se jeho produkce rozšířila na další značky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme