Světová banka výrazně zvýšila pomoc postiženým zemím

Jak oznámil prezident Světové banky, James Wolfensohn, slíbila banka 250 miliónů dolarů, čímž prakticky zdvojnásobila dosavadní pomoc nabízenou třemi desítkami vyspělých zemí. Stále aktivněji se do pomoci zapojují také Spojené státy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dolary | Foto: Jan Rosenauer

Prezident Bush kritizovaný za to, že včasnou reakci zaspal, postupuje nyní už velmi rázně. Doposud uvolněných 35 miliónů dolarů má být pouze začátkem dlouhodobé americké pomoci. Někteří komentátoři se domnívají, že v převážně muslimské Indonésii půjde o to, nabídnout se dříve než se ujmou iniciativy radikální islamisté.

Americký Kongres zváží kolik peněz na dlouhodobou rekonstrukci uvolní. Konkrétní představu by měla získat americká delegace vedená ministrem zahraničí Colinem Powellem, která se do postižených zemí vydá v neděli.

Členem týmu je také guvernér Floridy Bush. Bratr prezidenta má využít své zkušenosti s hurikány, které před několika měsíci Floridu poničily. Obyčejní Američané ale nečekají, jak štědrá bude jejich vláda a prostřednictvím internetu posílají nejvyšší částky humanitárním organizacím od teroristických útoků na Ameriku.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme