Světoví finančníci míří do Washingtonu

Ve Washingtonu dnes začíná jarní zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky. Finanční instituce budou jednat především o oddlužení, odstranění obchodních bariér a o vzdělávacích projektech pro chudé země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

šéfové Světové banky a MMF | Foto: ČTK/EPA

Podle zpravodajky Českého rozhlasu ve Spojených státech Olgy Krupauerové se Mezinárodní měnový fond a Světová banka scházejí ve Washingtonu v ekonomicky příznivějším prostředí než loni. MMF předvídá ve své pololetní prognóze zrychlení světového růstu především díky oživení amerického hospodářství. Členové Rozvojového výboru banky a fondu budou v sobotu jednat o nutnosti agresivně uplatňovat plán na snížení dluhů nejchudších zemí světa. Ministři budou jednat o odstranění obchodních bariér vůči chudým zemím a o problému vysokých dotací do zemědělství, které postihují výrobce v rozvojových státech.

Výbor projedná i plán Světové banky na zlepšení přístupu ke vzdělání v deseti chudých zemích světa. Řada organizací plánuje na tento víkend do Washingtonu protestní akce, které budou namířeny i proti vojenské akci Izraele na palestinských územích a americké politice vůči Kolumbii.

Přehrát

00:00 / 00:00

O. Krupauerová o zasedání MMF a SB

Olga Krupauerová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme