Swisscom uzavřela alianci s britskou Vodafone

Největší mobilní operátor na světě, britská Vodafone Group Plc., koupil 25procentní podíl v mobilní divizi Mobile Com. bývalého švýcarského telekomunikačního monopolu Swisscom AG za 4,5 miliardy švýcarských franků (2,54 miliardy USD). Tato částka bude zaplacena buď v hotovosti, nebo akciemi či kombinací obou forem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle dohody o strategickém partnerství bude mít německá firma Debitel, kterou ze 74 procent vlastní Swisscom, neexkluzívní přístup k německé síti třetí generace UMTS (Universal Mobile Telecommunications System) prostřednictvím D2 Mannesmann Mobilfunk, která je divizí Vodafone, praví se v prohlášení Swisscom.

Mobilní divize švýcarského operátora bude přeměněna na oddělenou společnost a tato transakce by měla být podle očekávání dokončena do konce března příštího roku v závislosti na schvalovacím procesu ze strany regulačních orgánů a akcionářů. Swisscom podle svého vyjádření použije výtěžek na financování budoucího růstu a na snížení dluhu s tím, že uvažuje i o zpětném výkupu akcií.

Švýcarská vláda, která má v operátorovi Swisscom 65,5procentní podíl, se již dříve sešla a transakci schválila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme