T-Mobile uspěl u správního soudu se svými námitkami

Majitelé smluv s mobilními operátory na dobu určitou se nevyhnou potížím s přenositelností čísla. Klienti totiž budou muset při přechodu k jiným operátorům dodržet všechny podmínky původních smluv. Tento verdikt dnes vynesl Nejvyšší správní soud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řada mobilních telefonů | Foto: Alcatel

Na návrh společnosti T-Mobile zrušil Nejvyšší správní soud část obecného opatření Českého telekomunikačního úřadu, které přenositelnost čísel bez sankcí umožňovalo. To je podle předsedy telekomunikačního úřadu Davida Stádníka pro část zákazníků špatná zpráva.

"Důležité je, že soud potvrdil, že přenositelnost čísel 15. ledna bude, a to je pozitivní zpráva pro všechny uživatele v tomto státě. Bohužel, je tady negativní signál pro ty, kteří mají smlouvu na dobu určitou, kteří budou muset svým závazkům dostát ve smyslu konkrétních všeobecných podmínek u jednotlivých operátorů," vysvětlil Stádník.

Firmě T-Mobile se nelíbilo to, že by klient od zavedení data přenositelnosti mohl smlouvu ukončit kdykoliv, třeba i měsíc po jejím uzavření. Firmě by to přineslo ztráty, protože klienti se smlouvami na dobu určitou dostávají výhodnější tarify i telefony.

Michal Záboj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme