Telecom dočasně zlevní posílání SMS zpráv z automatů

Posílání textových zpráv z telefonních automatů bude od září dočasně levnější. Český Telecom tak chce zákazníkům vynahradit opožděné informace o dubnovém zdražení této služby. Cena za odeslanou SMS zprávu bude od 1. do 30. září nižší v průměru o korunu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

telefonní automat | Foto: Jan Rosenauer

Kompenzace všem zákazníkům je podle Českého Telecomu nejlepším a nejrychlejším řešením. Odškodnění všech klientů prý není možné už proto, že ceníky chyběly jen v některých budkách. "Navíc ne každý zákazník přichází odeslat SMS zprávu nebo email do telefonní budky s tím, že si tu cenu přečte na ceníku. Valná část zákazníků tuto informaci pochopitelně zná," vysvětluje mluvčí firmy Vladan Crha.

Zákazníci, kteří kvůli chybějícím informacím o změně tarifu platili více než čekali, žádali po Telecomu náhradu prostřednictvím Sdružení obrany spotřebitelů, které dočasné zlevnění zpráv z automatů uvítalo. Podle zástupce sdružení Jany Luhanové by ale mělo trvat déle. "Proto se obrátilo znovu na Český Telecom a žádalo prodloužení tohoto období alespoň na dva měsíce," řekla.

S tím ale Telecom nepočítá. Zákazníky by další změna jenom zmátla, říká mluvčí Vladan Crha. "Výsledkem by byl jen chaos v hlavách zákazníků, než nějaký reálných užitek." Telecom se teď snaží chybu napravit. O zdražení textových zpráv od srpna informují displeje telefonních automatů. Ceníky mají v budkách viset do konce měsíce.

Viktorie Hošková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme