Telecom majoritu v Eurotelu nezíská

Český Telecom nezískal absolutní kontrolu nad mobilním operátorem Eurotel. Dokoupení jeho akcií mělo zvýšit cenu Telecomu před chystanou privatizací. Za 49 procent akcií nabízel Telecom původně konsorciu Atlantic West téměř jednu a půl miliardy dolarů. Po propadu telekomunikačních trhů snížil nabídku na miliardu a 100 milionů. To ale Atlantic West nepřijal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

telefonní budky | Foto: Jan Rosenauer

Jak potvrdil mluvčí Telecomu Vladan Crha, obě společnosti dnes svá jednání ukončily. "Nedokázali jsme dospět k dohodě o diskutovaném prodeji 49procentního podílu, který Atlantic West vlastní ve společnosti Eurotel Praha. Proto se obě strany dohodli na tom, že jednání ukončí," uvedl Crha. Toto rozhodnutí však podle něj neovlivní pevnou a úspěšnou spolupráci, kterou obě společnosti mají jako spoluvlastníci společnosti Eurotel.

Na výsledek jednání o koupi zbytku Eurotelu čekaly ministerstvo financí a Fond národního majetku, aby mohly zahájit privatizaci státní majority v Telecomu. Ministr dopravy a spojů Jaromír Schling nedávno uvedl, že pokud se jednání uzavřou do konce listopadu, mohl by inzerát pro tendr vyjít ještě letos. Nového vlastníka musí ministr financí vládě oznámit do konce března 2002. Stát by měl svůj podíl prodávat spolu s 27 procenty akcií strategického partnera, konsorcia TelSource. Nejdříve chce nabídnout 51 procent akcií strategickému investorovi a ve druhé fázi zbytek umístit na kapitálové trhy.

Jitka Hanžlová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme