Teleshoppingová firma, která proslavila guru prodeje Horsta Fuchse, krachuje. Žádá o konkurz

Rakouská firma WS International, někdejší tuzemský lídr prodeje přes televizní obrazovku, dluží svým věřitelům 34 milionů korun. Požádala proto o zahájení insolvenčního řízení s cílem jít do konkurzu. Dluží i televizím Nova a Prima.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horst Fuchs je snad nejznámější tváří WS International a teleshoppingu vůbec | Foto: YouTube WS International

Na finanční problémy firmy upozornil deník E15.cz. Podle něj bylo posledním hřebíčkem do rakve WS International srpnové vypovězení kontokorentu od ČSOB.

Firma, kterou vlastní Rakušané Werner a Christine Schleinzerovi, nezvládala splátkový kalendář. „Dlužník se současně pokoušel dohodnout s akcionáři na pomoci s financováním nákupu zboží, která by uvolnila zdroje pro splácení závazků, avšak neúspěšně,“ uvedli podle deníku členové představenstva Igor Stahala a Eva Hálová v návrhu na insolvenci.

Uškodili jí šmejdi

WS International nabízela v minulosti zboží přes teleshoppingové pořady. Z jejich moderátora Horsta Fuchse se následně stala živoucí legenda. Firma postupně začala zboží kuchyňského a dalšího typu nabízet i ve čtyřech kamenných obchodech v obchodních centrech.

Snažila se prodávat i na specializovaných prodejních akcích. Skončila s nimi kvůli neférovému jednání některých jiných hráčů na trhu – takzvaných šmejdů – zákazníci o tyto akce totiž ztratili zájem.

Nově dluží devět milionů

Zároveň se firma podle členů představenstva v posledních letech potýkala s nižším množstvím dodávek zboží od hlavního dodavatele, než bylo potřeba, a to i v době nahromadění objednávek. Ještě v roce 2004 dosáhly tržby společnosti 345 milionů korun, ale předloni to bylo pouhých 57 milionů. V roce 2013 firma zaznamenala ztrátu přes pět a půl milionu korun.

K největším věřitelům tak patří televize Nova, které WS International dluží devět milionů, a stanice Prima, jež nedostala dva miliony, píše E15.

ph Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme