Televize za poloviční cenu, možnost přehrání až 9 měsíců zpátky. YouTube připravuje novou službu

O internetovém videoportálu YouTube, se už delší dobu mluví, jako o nástupci televize. Minimálně teenageři v současné době tráví víc času právě u sledování internetových videí a živých přenosů než u televize. YouTube se teď rozhodl rozdíly mezi oběma platformami setřít. Nabídne totiž i přenos televize.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

YouTube

YouTube | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Server nabídne uživatelům možnost předplatného televize. Ze začátku se to bude týkat jen velkých měst ve Spojených státech. Lidé si tam budou moci přes internet pustit několik desítek kanálů, zejména velké americké stanice. Cena bude přitom přibližně o polovinu nižší, než je ve Spojených státech zvykem.

Lidstvo tráví na YouTube miliardu hodin denně, to je asi 114 000 let

Číst článek

YouTube ji nastavil na 35 dolarů měsíčně, tedy v přepočtu asi 870 korun. Výhodou bude i to, že k přehrání bude stačit zařízení s připojením k internetu. Tedy například počítač, chytrá televize nebo i mobilní telefon. A oproti klasickým poskytovatelům kabelové televize by nová služba měla nabízet i další výhody.

Například přístup do databáze již odehraných pořadů, která bude opravdu velká. V Česku poskytovatelé kabelové televize umožňují přehrát odehrané pořady většinou týden až dva zpět. YouTube slibuje, že to bude devět měsíců. Umožňuje to rozsáhlá infrastruktura a datová úložiště, která má server kvůli ukládání videí.

Dalším bonusem bude přístup do služby YouTube RED, což je prémiová verze serveru, která je bez reklam a nabízí prémiový obsah včetně filmů. Kdy, nebo jestli vůbec, bude služba dostupná v Česku, není jasné.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme