Teplo může v blízké budoucnosti výrazně podražit

Teplo může být v blízké budoucnosti až třikrát dražší. Tvrdí to Teplárenské sdružení České republiky. Hnědého uhlí, které teplárny využívají v výrobě tepla, totiž ubývá rychleji než se předpokládalo, a tak není jisté, jak dlouho bude ještě k dispozici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

teplárna | Foto: United Energy

Náhrada uhlí biomasou nebo zemním plynem není podle tepláren možná. Existují ale jiná řešení, vysvětluje místopředseda výkonné rady Teplárenského sdružení Tomáš Drápela.

"Paradoxně Českému teplárenství dneska nejvíc pomůže urychlené vybudování jaderných elektráren, tak aby se elektřina vyráběla z jádra, a nikoli z uhlí. Za druhý nezbytně nutný krok považujeme prolomení těžebních limitů. Tím by teplárenství a energetika v České republice zase měly na desítky let vystaráno," uvedl Drápela.

Hosty pátečního podvečerního pořadu Duel Radiofóra budou místopředseda Teplárenského sdružení ČR Tomáš Drápela a ředitel odboru udržitelné energetiky a dopravy na ministerstvu životního prostředí Vladimír Vlk. Mluvit budou o tom, jestli kvůli zastavení těžby hnědého uhlí opravdu hrozí až trojnásobné zdražení dodávek tepla. Poslouchejte po 18. hodině!

Marika Táborská, Kryštof Ježek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme