Finanční injekce nestačily, cestovní kancelář Thomas Cook zkrachovala. Ročně odbavila 19 milionů lidí

Jedna z největších cestovních kanceláří na světě, britská firma Thomas Cook kvůli finančním potížím zkrachovala, v pondělí informovala o tom agentura Reuters. Společnost Thomas Cook patřila mezi nejstarší cestovní kanceláře na světě a jejích služeb využívalo asi 19 milionů klientů ročně. Podle agentury Reuters je nyní na dovolené v zahraničí s touto firmou asi 600 000 lidí, a bude tak proto nutná velká společná operace vlád i pojišťoven.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vedení firmy Thomas Cook v pondělí oznámilo, že vstoupilo do „nucené likvidace“. | Foto: Paul Hanna | Zdroj: Reuters

„Thomas Cook přestala fungovat, takže jsou zrušeny všechny lety této společnosti, oznámil v pondělí britský úřad pro civilní letectví. Tento úřad také uvedl, že už zahájil operaci, během níž dopraví co nejdříve domů na 150 000 britských turistů, kteří jsou nyní s cestovní kanceláří Thomas Cook na dovolené. Podle BBC půjde o největší operaci svého druhu v mírové historii země.

Pokud Thomas Cook zbankrotuje, dostaneme vás domů, ujistil ministr Brity. Cestovka jedná s věřiteli

Číst článek

Vedení firmy Thomas Cook v pondělí oznámilo, že vstoupilo do nucené likvidace“. Je nám velice líto, že jsme nebyli úspěšní,“ uvedl šéf firmy Peter Fankhauser.

Firma požádala minulý týden o pomoc i vládu v Londýně a během posledních dnů vedla horečná jednání s věřiteli i britskou vládou o finanční pomoci.

Společnost Thomas Cook si už minulý měsíc dohodla finanční injekci 900 milionů liber. Věřitelské banky ale poté požádaly, aby si firma zajistila dalších 200 milionů liber jako rezervu pro zimní měsíce.

Thomas Cook byla založena v roce 1841 a patří tak mezi nejstarší cestovní kanceláře na světě. Ve světě zaměstnává asi 22 000 lidí, z toho 9000 v Británii.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme