Továrně Opel v belgických Antverpách zvoní umíráček

Továrně Opel v belgických Antverpách možná tikají poslední hodiny jejího života. Její vlastník, americká společnost General Motors, má do půlnoci najít investora, který by továrnu koupil. V opačném případě ji do konce roku uzavře. O práci by v ní přišlo asi dvanáct stovek zaměstnanců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Továrna automobilky Opel | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Vedení Opelu stále tvrdí, že jedná se dvěma zájemci o koupi továrny. Jedním z nich má být čínská a druhým americká společnost.

Opel na začátku roku počítal s definitivním uzavřením montážního závodu v Antverpách. Nakonec se ale rozhodl pokusit se do konce září najít firmu, která by továrnu převzala a alespoň částečně v ní zachovala automobilovou výrobu.

Pokud se to nepovede, stroje se v továrně v Antverpách 1.ledna zastaví. Ztráta práce tak hrozí více než tisícovce jejích dnešních zaměstnanců. Další místa by ztratili lidé v subdodavatelských firmách nebo v antverpském přístavu.

V záchraně továrny se angažovala i vláda belgického regionu Vlámsko. Podařilo se dojednat vysoké odstupné pro polovinu zaměstnanců závodu, kteří o práci přišli už letos v červnu.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme