Toyota svolává kvůli závadě do servisů asi 1,5 milionu aut

Japonská automobilka Toyota svolává po celém světě asi 1,5 milionu vozů kvůli problémům s brzdami a palivovými čerpadly. Týká se to asi padesáti tisíc vozů v Evropě, nejvíc jich ale stahuje v Americe a Japonsku.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Znak automobilky

Znak automobilky | Foto: Toyota

Automobilka Toyota už letos ze zmíněných důvodů svolávala po celém světě miliony svých aut. Počátkem roku řešila u svých novějších modelů problémy s plynovými pedály, nechtěným zrychlováním vozů. Opravou musely projít miliony aut. Pak taky s elektronickým systémem.

„Řekl bych, že tentokrát nejde o vážnou potíž. Jde především o preventivní akci,“ řekl v Ozvěnách dne motoristický publicista Vladimír Rybecký ze serveru Autoweek.cz.

Přehrát

00:00 / 00:00

O problémech automobilky Toyota jsme v Ozvěnách dne hovořili s motoristickým publicistou Vladimírem Rybeckým ze serveru Autoweek.cz.

Že se letos objevila právě u Toyoty řada technických problémů, je podle něj velmi nešťastná shoda okolnosti. „O Toyotě se v souvislosti s takovýmito problémy dlouhá léta nemluvilo. Teď se ji dotklo několik věcí krátce po sobě. Pokud by se to týkalo pouze akce, o které se mluví nyní, tak by to pravděpodobně zůstalo stranou pozornosti médií,“ uvedl s tím, že takovýmto problémům čelí často všechny automobilky.

Je to podle něj dáno také tím, že Toyota jako největší automobilka na světě sází především na jednu značku. „To znamená, že se to týká vždycky velkého množství automobilů, proto je to zajímavé téma pro média,“ dodal.

Dopad takových zpráv na svou image Toyota podle něj zpočátku zvládala problematicky, protože na to nebyla připravena. „Speciálně americká média si smlsla, protože v době, kdy měl americký automobilový průmysl velké problémy a v USA se prodávalo více aut značky Toyota než amerických aut, to bylo velmi zajímavé téma. Posléze se s tím ale Toyota začal lépe vyrovnávat,“ uvedl.

Katarína Brezovská, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme