Toyota zahájila stavbu nové automobilky na Kolínsku

Několik tisíc pracovních míst nabídne lidem nová průmyslová zóna u Kolína. U obce Ovčáry dnes oficiálně zahájila výstavbu továrny pro výrobu malých osobních aut japonská Toyota spolu se svými partnery.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peugeot 206 | Foto: Peugeot ČR

V nové automobilce najdou práci tři tisícovky lidí. V návaznosti na další provoz a služby tak v okrese vznikne až deset tisíc pracovních příležitostí. Očekává se, že budou využity nejen pracovní síly z okolních okresů, ale za prací se tam budou stěhovat lidé z celé republiky. V okolí průmyslové zóny by tak mělo vzniknout tisíc nových bytů.

Náklady na výstavbu závodu jsou odhadovány na jeden a půl miliardy eur. Česká republika poskytla konsorciu Toyota, Peugeot a Citroën daňové prázdniny a dotace na nová místa. V továrně budou vyráběny malé automobily, které by měly být nejlevnějšími na českém trhu. První vůz by měl opustit montážní linku v roce 2005 a roční produkce by pak měla dosahovat 300 tisíc vozů.

Martin Hromádka, Petr Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme