Odstávka automobilky TPCA kvůli koronaviru pokračuje. Kolínská továrna otevře nejdříve 18. května

Automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile v Kolíně prodlouží odstávku. Kvůli koronaviru se výroba obnoví 18. května. Podle mluvčího společnosti Tomáše Paroubka kvůli koronaviru zůstávají uzavřené klíčové trhy firmy. S odstávkou kvůli pandemii firma spojila také plánovaná technologická odstávku. Zaměstnanci jsou po dobu odstávky kompenzováni. Dostávají 85 % platu a zároveň se jim přesouvají směny na dobu po odstávce.

Kolín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V TPCA na Kolínsku pracuje v současnosti zhruba 2500 lidí. | Foto: František Vlček | Zdroj: MAFRA / Profimedia

Automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) znovu prodloužila odstávku výroby v Kolíně kvůli koronaviru. Výroba by se měla obnovit 18. května, původně se mělo začít vyrábět už v pondělí 4. května, řekl ve čtvrtek mluvčí TPCA Tomáš Paroubek. Jedním z důvodů je to, že kvůli koronaviru zůstávají uzavřené klíčové trhy firmy, mimo jiné Itálie, Velká Británie nebo Španělsko.

„Vzhledem k akceleraci koronaviru v různých evropských zemích nebo regionech a jeho dopadu na veřejné zdraví, hospodářství a společnost, rozhodla TPCA prodloužit dobu pozastavení výroby,“ uvedl Paroubek. V mezičase podle něj vedení firmy rozhodlo o prodloužení výroby nejdříve do 11. května, následně ale odstávku protáhlo až do 18. května. Firma na své facebookové stránce také uvedla, že pokračuje v zavádění opatření pro bezpečné obnovení výroby.

Koronavirus Tatru nezastavil. Firma za přísných hygienických opatření i nadále vyrábí naplno

Číst článek

Například mladoboleslavská Škoda Auto obnovila v pondělí výrobu ve všech třech svých výrobních závodech v České republice. Čtrnáct dní bude výroba nabíhat, ani jeden ze závodů nefunguje na 100 procent kapacity. Obnovení výroby ve Škodě doprovázelo více než 80 hygienických opatření.

Výroba v kolínské automobilce se zastavila 18. března před půlnocí. S odstávkou kvůli koronaviru se spojila také plánovaná technologická odstávka. Zaměstnanci automobilky budou podle Paroubka po dobu odstávky výroby kompenzováni kombinací 85 procent platu a přesunutím směn na dobu po odstávce. Tato dohoda platí i po prodloužení odstávky.

V TPCA pracuje v současnosti zhruba 2500 lidí a firma představuje jednoho z největších exportérů v České republice a zároveň největšího zaměstnavatele na Kolínsku.

ČTK, tkr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme